"Eiropa 2020 – Latvijas sasniegumi un izaicinājumi"

Andris Melnūdris, 19.11.2015., 09:14

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 17. gadskārtējās konferences, kas tiek rīkota šā gada 3. decembrī, galvenā tēma būs "Eiropa 2020 – Latvijas sasniegumi un izaicinājumi".

Konferences eksperti izvērtēs nozares attīstības tendences, kā arī noteiks svarīgākos uzdevumus nākotnei. Konferences galvenie partneri ir "Lattelecom", "Latvijas Mobilais Telefons" un "Microsoft Latvia".

Konferenci ar svinīgo uzrunu atklās Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Plenārajā sesijā tiks apspriesti galvenie izaicinājumi, ar kuriem informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozarei būs jāsaskaras, realizējot Eiropa 2020 uzstādītos mērķus. Konferences dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar 360 grādu attīstības pieeju – no infrastruktūras līdz pakalpojumiem, mobilo tehnoloģiju attīstības un konverģences tendencēm Eiropā, mākoņdatošanas nozīmi konkurētspējas veicināšanā. Tiks aplūkota platjoslas optiskā tīkla attīstība Latvijas lauku reģionos un tās sniegtais ieguldījums Eiropu 2020 mērķu sasniegšanā.

Konferences ietvaros notiks paneļdiskusija "Digitālo tehnoloģiju integrācija biznesā". Šobrīd Digitālās ekonomikas un sabiedrības indeksā, ko veido Eiropas Komisija, Latvija Eiropas Savienības valstu vidū ierindojas vien 18. vietā. Dimensija, kur Latvijai ir vieni no zemākajiem rādītājiem, ir digitālo tehnoloģiju pielietojums biznesā. Diskusijas dalībnieki meklēs atbildes uz jautājumu, kādēļ uzņēmumi maz izmanto elektronisko informācijas apriti un e-komerciju, mākoņpakalpojumus un e-rēķinus, sociālos medijus un citas digitālās tehnoloģijas un ko dod šo iespēju izmantošana.

"Digitālo tehnoloģiju izmantošana šodien ir ikvienas nozares efektivitātes un konkurētspējas pamatā. Tādēļ konferences laikā runāsim par to, kā IKT risinājumu izmantošana uzņēmējiem ļauj apsteigt konkurentus. Tikko noslēdzās LIKTA organizētais projekts mazo un mikro komersantu apmācībām digitālajās prasmēs, kur piedalījās vairāk kā 1500 uzņēmumi no visas Latvijas un saskaņā ar Lursoft datiem programmas dalībnieku uzņēmumi ir uzrādījuši līdz pat 9 reizes augstāku rentabilitāti nekā pārējie Latvijas mazie un mikro uzņēmumi. Tādēļ arī nākotnē būtu svarīgi turpināt šādas apmācības, kā arī realizēt tādus mērķus kā jauniešu nodarbinātības palielināšanu un mazināt skolu nebeigušo un izglītošanos pāragri pārtraukušo jauniešu īpatsvaru," stāsta LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

"Nozares uzņēmumiem jāstrādā 360 grādu diapazonā, lai ne tikai izdzīvotu, bet arī attīstītos. Latvija var lepoties ar attīstītu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju infrastruktūru, mums ir viens no ātrākajiem internetiem Eiropā un pasaulē. Taču ar to nepietiek – ir jāiet tālāk un jārada jauni, mūsdienīgi pakalpojumi, lai Latvijas uzņēmumi varētu veiksmīgi konkurēt Vienotajā digitālajā tirgū Eiropā un ārpus Eiropas robežām," uzsver Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs.

"Mobilo telekomunikāciju lietojamības jomā Latvija ir Eiropas valstu operatoru līderu grupā un atsevišķās pozīcijās pat apsteidz pasaules tendences, par spīti vai drīzāk – pateicoties spēcīgai konkurencei šajā nozarē. Tehnoloģiju konverģences rezultātā jaunās paaudzes telekomunikāciju platforma ļauj nodrošināt patērētājiem visus tos pakalpojumus, ko iepriekš nodrošināja dažādas platformas, piemēram, mobilajās tehnoloģijās balstīti fiksēto sakaru vai datu pārraides pakalpojumi. Vairāki uzņēmumi Latvijā atzinuši, ka izmantojot unikālos LMT industriālos risinājumus biznesam, ir izdevies kāpināt efektivitāti un paaugstināt konkurētspēju. Plašāka IKT infrastruktūras un pakalpojumu sniegto iespēju izmantošana ir būtiska uzņēmumu un organizāciju stratēģiskās paradigmas maiņa, kas ir nozīmīgs faktors valsts ekonomikas pieaugumam kopumā", uzsver LMT prezidents Juris Binde.

"Pasaules dati liecina, ka tie uzņēmumi, kuri aktīvāk izmanto mākoņpakalpojumus, straujāk audzē apgrozījumu un peļņu. Tas attiecas gan uz IT uzņēmumiem, gan uz tiem, kuri izmanto mākoņtehnoloģijas kā rīku savā biznesā. Saskaņā ar starptautiskās pētījumu kompānijas IDC jaunākajiem datiem, Microsoft partneri – IT uzņēmumi, kuru apgrozījums no mākoņpakalpojumiem ir 50 % un vairāk, sasniedz 1,3 reizes lielāku jaunu klientu piesaistes īpatsvaru un 1,5 reizes lielāku bruto peļņu, nekā pārējie. Ņemot vērā Latvijas izcili kvalitatīvo internetu un datu pārraides ātrumu, ir skumji, ka Latvijas uzņēmumi neizmanto šo iespēju un ir priekšpēdējā vietā ES mākoņtehnoloģiju lietojumā biznesā. Tas ir tikpat kā iegūt savā īpašumā Ferrari, bet neieliet tajā benzīnu vai vienkārši neiemācīties ar to braukt. Mūsu misija gan LIKTA konferences ietvaros, gan arī plašākā kontekstā ir dalīties ar mūsu partneru un klientu pieredzi, cerot, ka tas motivēs arī citus rūpīgāk paraudzīties uz mākoņa sniegtajām izaugsmes un biznesa konkurētspējas iespējām," stāsta Microsoft Latvia vadītājs Ēriks Eglītis.

Konferences turpinājumā tiks sniegts ieskats kustībā "Loģiskā atlase", kuras mērķis ir veicināt Latvijas uzņēmumu zināšanas un izpratni par IKT jomu, sekmējot straujāku IKT risinājumu ieviešanu mazo un vidējo uzņēmēju sektorā. Tāpat konferences dalībniekiem būs iespēja uzzināt par modernākajiem mobilo sakaru risinājumiem. Konferences noslēgumā notiks "Platīna pele 2015" svinīgā apbalvošanas ceremonija.

Konference tās dalībniekiem dod unikālu iespēju iegūt jaunāko informāciju par IKT inovāciju efektīvu izmantošanu biznesā un valsts pārvaldē; apgūt citu uzņēmumu un organizāciju pieredzi IKT risinājumu ieviešanā; satikties ar nozares vadošajiem spēlētājiem − partneriem un klientiem, valsts amatpersonām un IKT ekspertiem. Kopā ar asociācijas biedriem konferencē tiek aicināti piedalīties arī citu nozaru uzņēmumu vai organizāciju IT direktori un vadītāji, valsts pārvaldes lēmumu pieņēmēji un atbildīgie par IKT politikas veidošanu, izglītības un pētniecības iestāžu vadītāji, pašvaldību vadītāji un vadošie speciālisti, nevalstisko organizāciju līderi, plašsaziņas līdzekļu un sociālo mediju pārstāvji.

Konferencei iespējams reģistrēties, aizpildot asociācijas mājaslapā atrodamo pieteikumu www.likta.lv/LV/Aktivitates/Lapas/17-konference.aspx. LIKTA 17. konferences "Eiropa 2020 – Latvijas sasniegumi un izaicinājumi" mājvieta būs "Radisson Blu Hotel Latvija" (zāle "Alfa") Elizabetes ielā 55, Rīgā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Good day, I am reaching out to express my interest in a potential business opportunity that worth $26.8 Million. This would be of a great benefit to both parties if handled well. Please get back to me through this email: Gw455075@gmail.com Thanks, Gary Wilson

Gary Wilson

Здравствуйте, ув. Boss! Уюта Вашему Дому! Предложу поднятие Вашего сайта на 7-14 пунктов. В поисковиках (Яндекс, Google). Domain Rating. Цена всего 580 ру. Качественный ИкС. Прогоны сайтов от Профессионалов! Хваленые БаЗы. Отчётность. Траст база. telegram:@xrumers Watsap:+79775360836

Mario

ATTN. Director, We are interested in your products. Please contact us if your company can handle a bulk supply of your products to Cameroon. Please send your reply to hrhbahmbi@oiedcadmin.org HRM Bah Mbi

HRM Bah Mbi


ienāktreģistrēties