Radošā uzņēmējdarbība: celofāna maisiņu otrā iespēja

Krista Kalnarāja, 20.04.2015., 11:43

Radošā telpa "Ideju bode" otrdien, 31. martā pulksten 17:00 aicina uz lekciju/diskusiju "Radošā uzņēmējdarbība: celofāna maisiņu otrā iespēja", kurā ar savu pieredzi jauna dizaina radīšanā un uzņēmējdarbības attīstībā dalīsies Laine Uzulēna un Laura Bistrakova.

Celofāna maisiņu otrā iespējaViņas kopā ar trešo līdzdalībnieci Ivetu Heinacku nodibinājušas uzņēmumu "Ibio Union".

Plastmasas iepirkumu maisiņi lielākoties funkcionāli mirst brīdī, kad tos atnes mājās no veikala, bet izrādās no tiem var veidot arī jaunus materiālus un lietas. Laine Uzulēna, Iveta Heinacka un Laura Bistrakova pirms pāris gadiem uzsāka savu radošo uzņēmējdarbību, dodot otru iespēju plastmasas maisiņiem. Lekcijā radošajā telpā "Ideju bode" meitenes stāstīs par to, kā otrreizēji pārstrādā plastmasas maisiņus jaunā materiālā un parādīs izveidotos dizaina priekšmetus, kas veidoti no šī materiāla. Pieskarsies EKO dizaina jomai, kas kļūst arvien aktuālāka.

"Celofāna maisiņš jau pēc pirmās lietošanas reizes kļūst par atkritumu, kurš dabā sadalās ļoti lēni. Taču, ja maisiņš ir labi saglabājies, tikai vienreiz izmantots, nav nepieciešams to mest ārā, to var izmantot kaut kā jauna radīšanā," uzskata Laura Bistrakova, SIA "Ibio Union" līdzīpašniece. Mēs maisiņus pārvēršam jaunā materiālā, no kura top jauni priekšmeti, piemēram, blociņi, maciņi, somas un pat lampas," saka Laura.

Pirms diviem gadiem kā aktīvas Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Laine, Iveta un Laura tika uzaicinātas vadīt radošo darbnīcu, kuras uzdevums bija parādīt bērniem, kā var dzīvot zaļi. Tad arī meitenes apzinājušās nepieciešamību skaidrot un rādīt, kā cilvēki var nekaitēt dabai, plus radīt jaunus dizaina priekšmetus.

Laura Bistrakova un Iveta Heinacka divus mācību gadus bijušas arī Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas pasniedzējas, strādājot ar Interjera dizaina izglītības programmas audzēkņiem.

Uz lekciju/diskusiju radošajā telpā "Ideju bode" aicināts ikviens interesents, kas vēlas gūt iedrošinājumu savas idejas realizēšanai un uzņēmējdarbības uzsākšanai.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Здравейте, исках да знам цената ви.

Robertjub

Hi, roeddwn i eisiau gwybod eich pris.

Robertjub

Hi, ego volo scire vestri pretium.

Philjub


ienāktreģistrēties